ЩО ТРАПИЛОСЯ

Відшкодування заданої здоров’ю шкоди – коли на це маємо право?

Кожна людина, яка постраждала від нещасного випадку і в результаті якого погіршилося здоров'я постраждалого, має право на відшкодування за заподіяну шкоду здоров'ю. Хто виплачує відшкодування за заподіяну шкоду здоров'ю? Яка сума такого відшкодування? Які ще виплати за постійну шкоду здоров'ю надаються постраждалому? Нижче найважливіша інформація.

Згідно з офіційним правовим визначенням, шкода здоров’ю - це порушення фізичної або психічної працездатності організму, що виникає в результаті нещасного випадку або хвороби. Розрізняють постійну шкоду здоров'ю, про яку ми говоримо, коли стан здоров'я постраждалого не покращується, і довготривалу шкоду здоров'ю, коли ми маємо справу з порушеннями в організмі протягом понад шести місяців, але прогнозується поліпшення здоров'я постраждалого. Шкода здоров'ю може завдатися в результаті нещасного випадку на роботі, ДТП, нещасного випадку в сільському господарстві, в результаті дій третіх осіб, але також і без їхньої участі. У Кримінальному кодексі, у свою чергу, розрізняють легку шкоду здоров'ю (до семи днів), середню шкоду здоров'ю (лікування триває більше семи днів) і важку шкоду здоров'ю (коли мова йде про постійне і незворотне пошкодження організму).

Хто виплачує відшкодування за шкоду здоров'ю?

Виплата за заподіяння шкоди здоров'ю може відбуватися з різних джерел залежно від причини нещасного випадку:

  • Якщо нещасний випадок трапився з постраждалим на роботі, він має право на одноразове відшкодування від Департаменту соціального страхування, а сума відшкодування за шкоду здоров'ю розраховується за кожен відсоток шкоди. Крім того, постраждалий може вимагати відшкодування від роботодавця або страховика, з яким він уклав договір страхування цивільної відповідальності.  Детальніше про те, як отримати відшкодування за заподіяння шкоди здоров'ю після нещасного випадку на роботі тут: (посилання на текст «відшкодування за нещасний випадок на роботі»);
  • якщо постраждалий потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, він може зажадати відшкодування за заподіяння шкоди здоров'ю за Цивільною відповідальністю винуватця. Детальніше про те, як отримати відшкодування після дорожньо-транспортної пригоди, тут: (посилання на текст «відшкодування за ДТП»);
  • якщо постраждалий має поліс страхування від наслідків нещасних випадків, то відшкодування може виплатити страховик. У цьому випадку варто уважно ознайомитися з умовами договору і перевірити, які події страховик виключає.

 Як отримати відшкодування за заподіяння шкоди здоров'ю?

Для виплати відшкодування необхідно подати заяву про відшкодування шкоди здоров'ю у відповідну страхову компанію, подавши заяву про відшкодування шкоди здоров'ю разом з повною документацією. Документи, необхідні для отримання відшкодування:

  • запис служби техніки безпеки та гігієни праці (при нещасному випадку на роботі) або поліцейський протокол (при дорожньо-транспортній пригоді),
  • медична документація - історія хвороби, інформаційна картка з відділення невідкладної допомоги, виписка з лікарні,
  • рахунки за будь-які медичні та реабілітаційні витрати,
  • направлення в спеціалізовані клініки, рекомендації лікаря,
  • лікарняний листок,
  • висновки спеціалістів про стан здоров'я,
  • рішення суду.

Вимагати відшкодування заподіяної шкоди здоров'ю може бути складно. Для ефективного отримання відшкодування за заподіяну шкоду здоров'ю після нещасного випадку найкраще скористатися послугами професійної відшкодувальної контори, якою є Польська контора  допомоги постраждалим.

Як ми працюємо?

  1. Ми безкоштовно аналізуємо справу і оцінюємо суму відшкодування.
  2. Укладаємо договір на чітких і чесних умовах.
  3. Допомагаємо зібрати необхідну документацію, погоджуємо Страхову компанію.
  4. Звертаємося до страховика - подаємо заявку на відшкодування.
  5. Домовляємося про суму за заподіяння шкоди здоров'ю.
  6. Від імені клієнта відправляємо справу до суду, якщо страховик пропонує занижену суму відшкодування шкоди здоров'ю.
  7. Ведемо цивільні та кримінальні справи на кожному етапі - представляємо клієнтів у суді.
  8. Далі йде прийняття рішення та виплата відшкодування.

Ми надаємо послуги по всій Польщі - безкоштовно доїжджаємо до клієнта. Забезпечуємо прозорість дій завдяки можливості відстежувати хід справи на платформі CRM, створеній спеціально для наших клієнтів. Ми надаємо чіткі умови співпраці. Ми знаємо, що отримана сума часто є неоціненною фінансовою підтримкою постраждалого - ми боремося за найвищі відшкодування.

Коли виплачується відшкодування за заподіяння шкоди здоров'ю?

Виплата залежить від складності процесу її отримання. Департамент соціального страхування має 30 днів, щоб відповісти на заяву, а потім 7 днів, щоб виплатити відшкодування. У разі, якщо справа знаходиться в суді, час збільшується, проте варто почекати, тому що це дає в результаті виплату більш високої суми відшкодування.

Які ще виплати за заподіяння шкоди здоров'ю надаються постраждалому?

Крім відшкодування, постраждалий може отримати додаткову компенсацію, пенсію по непрацездатності, якщо постраждалий отримав постійну шкоду після нещасного випадку, а також відшкодування витрат на лікування та реабілітацію та відшкодування упущеної вигоди.

Яка сума відшкодування за заподіяння шкоди здоров'ю?

Розмір відшкодування залежить від багатьох факторів, таких як:

  • чи є це довготривалою шкодою здоров'я чи постійною шкодою здоров'я;
  • ступінь шкоди здоров'ю;
  • який вид шкоди (фізична чи психологічна);
  • які наслідки для постраждалого має ця шкода;
  • які витрати мав постраждалий у зв'язку з заподіяною шкодою.

UK03

ВИПАДКИ

Інші випадкові події