Чи може закінчитися строк давності і коли?
Строк давності означає, що час, передбачений для подачі заявки на цю виплату, закінчився, і постраждалий втратив можливість вимагати його. Детальні регулювання в цій галузі визначені статтею 118 та статтею 442(1) Цивільного кодексу.
Який строк давності відшкодування?
Розрізняються різні строки давності залежно від типу шкоди і того, до якого відшкодування застосовується строк давності. У разі претензій про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті різних видів нещасних випадків, застосовуються такі строки давності:
- три роки - це основний строк, протягом якого постраждалий може претендувати на відшкодування. Рахується з того моменту, коли постраждалий дізнався про шкоду або про людину, яка її заподіяла, тобто найчастіше це день, коли відбувся нещасний випадок. Якщо протягом трьох років постраждалий не звернеться до страховика - строк відшкодування закінчується;
- два роки з дня досягнення повноліття - це стосується осіб, які постраждали, і яким на момент нещасного випадку ще не виповнилося 18 років.
- 20 років - цей строк застосовується до претензій про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину, і враховується з дня вчинення злочину незалежно від того, коли постраждалий дізнався про нього.
Злочин, згідно з Кримінальним кодексом, є забороненою дією або проступком, отже, діянням, забороненим під загрозою покарання. Йдеться про такі події, як, наприклад,
- дорожньо-транспортна пригода, в якій суд визнає винним у вчинених діях винуватця аварії;
- лікарська помилка, доведена в суді;
- нещасний випадок у сільському господарстві, винуватець якого був засуджений судом;
- нещасний випадок на роботі, в якому постраждалий не був одночасно винен, а особа, відповідальна за нього, була засуджена судом.
Увага! У кожному з вищезазначених випадків строк давності 20 років також визначається умовним припиненням кримінальної справи проти винуватця випадку.
Якщо ж з якихось причин слідство у справі про вчинення злочину затягнулося або було розпочато із запізненням, то строк подачі заяви про відшкодування збитку складе 20 років, проте не з моменту з'ясування заподіяної шкоди, а з самої події.
Чи можна продовжити строк давності відшкодування?
Строк давності буде «перерваний», що рівносильно його відновленню і початку в той момент, коли постраждалий результативно подає заяву про відшкодування в Страхову компанію. Строк давності відшкодування обчислюється з дня отримання постраждалим рішення про визнання вимог про відшкодування шкоди або їх відхилення. Те саме відбувається під час результативного подання позову до суду або виклику винуватця для вирішення справи в суді.
Чи можна перервати строк давності?
Ми говоримо про припинення строку давності, коли відбувається задоволення позову, його визнання і початок посередництва, спрямованого на згоду сторін розгляду.
Призупинення строку давності - коли це відбувається?
У певних ситуаціях строк давності може бути припинений. Це відбувається, наприклад, коли неможливо подати позов про відшкодування через форс-мажорні обставини, такі як пандемія, стихійне лихо і т.д. Призупинити також можна у випадках, коли діти виступають проти батьків до часу припинення батьківських прав, особи, які перебувають під опікою опікунів, виступають проти них - до припинення нагляду, і коли подружжя виступає один проти одного - до моменту припинення шлюбу.
Ви стали жертвою нещасного випадку багато років тому і не отримали належного відшкодування? Ви не впевнені, що строк давності минув? Перевірте, чи не закінчився строк дії відшкодування - зверніться до Польської контори допомоги постраждалим, і наші юристи безкоштовно проаналізують вашу справу.
Якщо є підстави для відновлення справи, ми всебічно проведемо весь процес - ми представляємо наших клієнтів у Страховій компанії, а також в суді в цивільних і кримінальних справах на кожному етапі. Переконайтеся, чи строк давності у вашій справі не закінчився!
Отримати відшкодування через роки можна! Ось приклад: 60 тис. злотих за нещасний випадок в 1999 році.
Як ми працюємо? Ось наш сценарій для вимоги відшкодування.
- Безкоштовно аналізуємо вашу справу.
- Укладаємо договір на чітких умовах.
- Допомагаємо зібрати документи.
- Звертаємося до Страхової компанії.
- Ведемо переговори зі Страховою компанією.
- Якщо це необхідно, передаємо справу до суду і представляємо клієнта на кожному етапі справи.
- Завдяки платформі CRM клієнт постійно контролює прогрес у своїй справі.
- Далі йде виплата відшкодування.
- Наша винагорода - це відсоток від отриманого відшкодування, який ми визначаємо індивідуально.
Не чекайте - перевірте, коли закінчується строк давності відшкодування, на яке ви хочете подати заявку, і який строк давності застосовується до вашої справи. Ми із задоволенням відповімо на ваші запитання!
UK05